Jak spakować się podczas przeprowadzki

Kiedyś podczas przeprowadzki pakowałam rzeczy w pośpiechu i nie zaznaczałam co i gdzie to jest. A potem tego żałowała.

Rozpakowywanie rzeczy trwało prawie tydzień: żeby zorientować się, czy naczynia, czy buty są w konkretnym pudle, trzeba było je otworzyć i poszperać. Poza tym nie spakowałem walizki z najpotrzebniejszymi rzeczami: rano musiałem się spieszyć, aby otworzyć wszystko z rzędu, aby znaleźć garnek, w którym gotujemy owsiankę. Szukasz specjalistów od przeprowadzek? Sprawdź ofertę metrans!

Przy kolejnej przeprowadzce wziąłem pod uwagę swoje błędy – początkowo poukładałem tematycznie i oznaczyłem pudełka. Ta decyzja ułatwiła uporządkowanie rzeczy: było jasne, że szampon był w pudełku „Łazienka”, a garnek w pudełku „Kuchnia, niekruche naczynia”.

W tym artykule podzielę się swoim doświadczeniem. Podpowiem, jak spakować rzeczy, aby nic się nie połamało podczas przeprowadzki, a paczki i pudła łatwiej rozłożyć.

Jakie materiały opakowaniowe będą wymagane
Obecnie istnieje wiele możliwości pakowania rzeczy, od pudełek po worki próżniowe. Powiem ci, czego możesz potrzebować podczas przeprowadzki.

Pudła. Nie ma konieczności kupowania nowych pudełek – pozostałe możesz wykorzystać po zakupach lub wziąć niepotrzebne za darmo w najbliższym sklepie. Solidne pudełka można znaleźć w dziale majsterkowania i są zaprojektowane tak, aby bez problemu pomieścić dziesięć torebek detergentu do prania lub dwadzieścia butelek szamponu.

Ale mogą ci odmówić – w niektórych sklepach pudełka spod towarów nie są wyrzucane, ale przekazywane dostawcom lub wysyłane do recyklingu. Na przykład nie powinieneś szukać pudeł w Pyaterochka lub Magnit. Ale w małych sklepach sieciowych najprawdopodobniej podzielą się z tobą kilkoma. Pudełka można również znaleźć w sklepach sprzedających sprzęt AGD – „M-video”, „Eldorado” i inne.

Poruszał się jak król
Kiedy nie możesz znaleźć darmowych pudełek do przeprowadzki, możesz kupić pudełka do przeprowadzek w sklepach dla majsterkowiczów. Boksy są na przykład w Leroy Merlin, Auchan czy Maksidom. Można je również kupić przez Internet w wyspecjalizowanych hurtowniach. Czasem może być nawet taniej niż w hipermarketach. A także na Avito – sprzedają je ci, którzy już się przeprowadzili i nie są im teraz potrzebni.

Rekomendowane artykuły