Jak się ubrać zimą na rower?

Jak ujął to kiedyś brytyjski odkrywca Sir Ranulph Fiennes: „Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, jest tylko nieodpowiednie ubranie”. Chociaż może się to wydawać nieco bogate, biorąc pod uwagę człowieka, który stracił kilka cyfr z powodu odmrożeń podczas swoich ekstremalnych podróży, sentyment jest całkowicie trafny. Bycie ciepłym, suchym i wygodnym będzie miało ogromne znaczenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Wodoodporne buty

Wodoodporne buty, a przynajmniej ciepłe i nieprzemakalne buty, to niezbędnik na zimowe przejażdżki Natychmiastowe media
Zestaw nieprzemakalnych i/lub ocieplonych butów do jazdy konnej to bardzo specjalistyczny zakup, ale Twoje palce u stóp będą Ci wdzięczne, gdy temperatura spadnie i zacznie padać deszcz. Jeśli teraz zainwestujesz trochę pieniędzy, posłużą ci też bardzo długo. Niektórzy rowerzyści lubią też przestawiać się na płaskie pedały i pasujące do nich buty zimą, ponieważ pozwalają one szybko poruszać się po śliskiej nawierzchni, a także znacznie ułatwiają nieuniknione pchanie.

Wodoodporne skarpety

Nie ma to jak ciepłe, suche stopy, a wodoodporne skarpetki pomogą im tak pozostać Russell Burton / Immediate Media Co
Niezależnie od tego, czy masz wodoodporne buty, czy nie, zestaw wodoodpornych skarpet SealSkinz jest po prostu niesamowity. Używają wkładki, aby zapobiec przedostawaniu się wody, co oznacza, że ​​rozpryski z kałuż i sprayu do kół nie pozostawiają natychmiast zimnych, mokrych stóp. Chociaż woda może nadal przedostawać się przez górną część skarpety, nadal są świetną bronią, którą warto mieć w zimowym arsenale jeździeckim. Tak przygotowani możemy planować podróże rowerem.

Ocieplacze na kolana

Ocieplacze na kolana pomagają również chronić kolana przed urazami Natychmiastowe media
Utrzymywanie mięśni i stawów w cieple jest ważne zimą. Większość miłośników jazdy terenowej, których znamy, wybiera rajstopy trzy czwarte na większość warunków pogodowych i wyrusza na pełną długość, gdy robi się naprawdę zimno. Dostępne są opcje wełniane, a kilka marek produkuje również całkowicie wodoodporne rajstopy. Jeśli chcesz zwiększyć ciepło standardowego zestawu szortów, dobrym rozwiązaniem są również ocieplacze na kolana w stylu szosowym.

Wodoodporne szorty

Wodoodporne szorty pomogą uniknąć przerażającego uczucia mokrej irchy Natychmiastowe media
O ile nie wolisz dopasowanego kształtu z pozbawionej ozdób lycry, większość z nas woli workowate szorty. Używanie zestawu wodoodpornych szortów na wyściełanej wkładce oznacza bardziej suchy tyłek i wygodniejszą jazdę. W niektórych modelach po prostu zastosowano wodoodporną łatę, która pomaga chronić przed rozbryzgami kół, pozostawiając resztę szortów bardziej oddychającą i wygodną.

Warstwa podstawowa

Bielizna termoaktywna to ważny pierwszy krok do zachowania ciepła i komfortu w zimie Natychmiastowe media
Prawdopodobnie najbardziej niezbędnym elementem zimowym jest dobra bielizna termoaktywna z długim rękawem. Są noszone tuż przy skórze, więc ważne jest, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie. Niektórzy ludzie lubią ocieplające właściwości naturalnych materiałów, takich jak wełna merynosów, a inni wolą opcje wykonane przez człowieka, w tym przetworzony poliester. Warto pamiętać, że chociaż wełniane topy pozostają ciepłe, gdy są mokre, nie schną tak szybko jak syntetyki.

Kurtka

Prawie nie trzeba dodawać, że dobra wodoodporna kurtka to konieczność Natychmiastowe media
Dobrze dopasowana wodoodporna kurtka to podstawa. Szukaj długich rękawów, opadającego ogona i wysokiego dekoltu. Kaptury są przydatne, ale mogą być uciążliwe, jeśli nie można ich schować lub nie można ich zdjąć. Warto przyjrzeć się też softshellom, bo są teraz tak samo wodoodporne jak najlepsze hardshelle, a do tego ciepłe.

Kamizelki

Kamizelki są idealne, gdy jest za ciepło na pełną kurtkę, ale za zimno, by nie nosić zewnętrznej warstwy Russella Burtona
Kamizelki to kolejny świetny dodatek do Twojej jeździeckiej garderoby. W cieplejsze dni można je łączyć z bielizną termoaktywną z długimi rękawami, aby utrzymać ciepło ciała, ale jednocześnie umożliwić szybsze ochłodzenie ramion i pach.

Opaska na głowę / rurka na szyję

Powstrzymaj przeciągi za pomocą ocieplacza na szyję Natychmiastowe media
Można je nosić jako szalik, aby nie dopuścić do przeciągów i ogrzać szyję. Można je również nosić jak bandanę, utrzymując ciepło w uszach lub całej głowie pod kaskiem.

Jasne okulary

Trzymaj oczy z dala od błota za pomocą okularów Natychmiastowe media
Chociaż przyciemniane soczewki poprawiają niektóre warunki oświetleniowe, przezroczyste soczewki są spójne we wszystkich warunkach oświetleniowych. Upewnij się, że rozmiar soczewki dobrze pasuje do Twojej twarzy, ponieważ źle dopasowane okulary nie będą w stanie chronić oczu przed wiatrem lub brudem.

Rękawiczki zimowe

Dobre rękawice ogrzeją dłonie na tyle, aby obsługiwać rower Natychmiastowe media
Musisz być w stanie trzymać się drążków, więc nie wybieraj czegoś zbyt grudkowatego — wiele zimowych rękawiczek jest winnych zbyt dużej wyściółki na dłoniach. Szukaj rękawic z wiatroodpornymi spodniami, ponieważ podczas większości przejażdżek Twoje dłonie pozostają nieruchome i szybko się wyziębiają.